ISPARTA ULUBORLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 MART İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ

12 MART İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ

02-04-201802-04-201802-04-201802-04-201802-04-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 12 MART İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ        

   12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulünün 97. Yıldönümü ve İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü münasebetiyle İlçemiz Alaaddin Keykubat Halk Kütüphanesinde program düzenlendi.
        Saat 10:00’da başlayan ve Uluborlu Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programa; Kaymakamımız Cem GÜMRÜKÇÜ, Belediye Başkanı Mehmet ÜNVERDİ, Kurum ve Daire Amirleri, öğretmen ve öğrencilerimiz ile vatandaşlarımız katıldı.
    İlk olarak Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyet intikal etmiş Aziz Türk Büyüklerimiz anısına 1 dakikalık Saygı Duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımız okundu.
Sunuculuğunu Uluborlu Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Fatma KARAMAN’ın gerçekleştirdiği programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Uluborlu Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi Felsefe Öğretmeni Tarkan DALDAL yaptı.      “Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor” adlı şiiri okuması, Mehmet Akif ERSOY’un hayatını anlatan sinevizyon gösterimi, “Bayrak” adlı şiirin okunması, türkü dinletisi, öğrencilerimiz tarafından sahnelenen “İstiklal Marşı Oratoryosu”, Ali Orhan Kirişoğlu öğrencilerinin okumuş oldukları “İstiklal Marşı” ile programa devam edildi.
     Program, 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulünün 97. Yıldönümü ve İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü adına düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

Hükümet Konağı Kat 4 Uluborlu / ISPARTA - 0 (246) 531 3028

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.